Ավինյանը ներկայացրեց երկրում մարդահամար անցկացնելու ժամկետները
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը նախատեսում է մարդահամար անցկացնել 2021 կամ 2022 թվականներին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ընթացքում ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, պատասխանելով «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամ Սարգիս Ալեքսանյանի հարցին:
«Մարդահամարի մասով նախապատրաստական աշխատանքները սկսվել էին դեռ 2019թ.-ից, բայց հնարավոր չեղավ իրականացնել հենց կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով: 2021թ., եթե խնդիրները լուծված լինեն, կարծում եմ, որ կհասցնենք անցկացնել նաև մարդահամարը, եթե չհասցնենք, ապա դա տեղի կունենա 2022թ.-ին»,- ասաց Ավինյանը:

Вице-премьер представил сроки проведения переписи населения
Правительство Армении планирует провести перепись населения в 2021 или 2022 году. Как сообщает Арменпресс, вице-премьер Тигран Авинян сказал об этом в ходе правительственного часа в Национальном Собрании, отвечая на вопрос представителя фракции «Просвещенная Армении» Саргиса Алексаняна.
«Подготовка к переписи населения началась в 2019 году, но не удалось провести ее из-за коронавируса. В 2021 году, если проблемы будут решены, думаю, мы сможем провести перепись, если нет, это произойдет в 2022 году», - сказал Авинян.