ՀՀ առաջին նախագահը Ֆրանսիայի դեսպանի հետ քննարկել է ՀՀ-ում եւ Արցախում ստեղծված իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը փետրվարի 8-ին իր առանձնատանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոնաթան Լաքոտին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է առաջին նախագահի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը:
«Ավելի քան մեկ ժամ տևած զրույցի ընթացքում անդրադարձ է եղել Հայաստանում եւ Արցախում ստեղծված իրավիճակին, Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումների հեռանկարներին, ինչպես նաև տնտեսական, սոցիալական եւ հումանիտար բնույթի մի շարք հարցերի», -գրել է Մուսինյանը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան առաջին խորհրդական Կլեր Լը Ֆլեշերը եւ ՀՀ առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը:

Первый президент Армении обсудил с послом Франции ситуацию в Армении и Арцахе
Первый президент Республики Армения Левон Тер-Петросян 8 февраля принял в своем частном доме Чрезвычайного и Полномочного посла Франции в Армении Джонатана Лакота. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь первого президента Армении Арман Мусинян.
«В ходе беседы, которая длилась более часа, стороны коснулись сложившейся в Армении и Арцахе ситуации, перспектив внутриполитического развития Армении, а также ряда экономических, социальных и гуманитарных вопросов», - написал Мусинян.
На встрече присутствовали первый советник посольства Франции в Армении Клэр Ле Флешер и директор офиса первого президента Республики Армения Аветис Авагян.