Ազատության հրապարակում մեկնարկել է «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմադիր ուժերից բաղկացած «Հայրենիքի փրկության շարժումը» հանրահավաք է հրավիրել Ազատության հրապարակում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ տեղի կունենա նաև հիշատակի հերթ՝ դեպի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի, կմատուցվի հոգեհանգստյան կարգ՝ ի հիշատակ Արցախյան պատերազմում զոհվածների:
Ներկա է նաև ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը: Նա հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների հարցերին՝ նշելով, որ սգի օր է:
Ավելի վաղ Երևանում Հանրապետության հրապարակից մեկնարկել էր Արցախի պատերազմի նահատակների հիշատակի սգո երթը՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ: Երթի մասնակիցները շարժվել են Եռաբլուր: ՀայաստանումևԱրցախումդեկտեմբերի 19-իցհայտարարված էեռօրյասուգ:
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմադիր կուսակցություններ նոյեմբերի 11-ից տարբեր ակցիաներ են իրականացնում` պահանջելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը: Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ավելի քան 16 կուսակցություններից բաղկացած «Հայրենիքի փրկության շարժում»-ը վարչապետի միասնական թեկնածու է առաջադրել ՀՀ նախկին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանին: Վազգեն Մանուկյանը նախկինում զբաղեցրել է ՀՀ վարչապետի, Պաշտպանության նախարարի և Հանրային խորհրդի նախագահի պաշտոնները:

На площади Свободы стартовал митинг «Движения за спасение отечества»
«Движение за спасение Родины», состоящее из парламентских и внепарламентских оппозиционных сил, созвало митинг на площади Свободы.
Как передает Арменпресс, состоится также шествие к храму Сурб Григор Лусаворич (Святого Григория Просветителя), где состоится панихида в память жертв Арцахской войны.
Присутствует также лидер ППА Гагик Царукян. Он отказался отвечать на вопросы журналистов, заявив, что сегодня день траура.
Ранее с ереванской площади Республики стартовало траурное шествие — в память о жертвах Арцахской войны. В шествии участвует и премьер-министра Республики Армения Никол Пашинян.
Участники марша двинулись в сторону воинского пантеона Ераблур.
Парламентские и внепарламентские оппозиционные партии с 11 ноября проводят различные акции, требуя отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна. «Движение за спасение Родины», состоящее из более чем 16 парламентских и внепарламентских партий, выдвинуло бывшего премьер-министра Вазгена Манукяна в кач6стве единого кандидата на пост премьер-министра. Вазген Манукян ранее занимал должности премьер-министра, министра обороны РА и председателя общественного совета.