ԱԺ փոխնախագահի կարծիքով՝ արտահերթ ընտրությունները պետք է անցկացվեն հնարավորինս շուտ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը կարծում է, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները պետք է անցկացնել հնարավորինս շուտ, երբ դա տեխնիկապես և ֆիզիկապես հնարավոր կլինի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Սիմոնյանը նման տեսակետ հայտնեց խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում:
«Երբ պատրաստ լինենք, կգնանք ընտրությունների: Ես կարծում եմ, որ պետք է անցկացնել այդ ընտրությունները»,-ասաց Սիմոնյանն ու շեշտեց, որ ՀՀ քաղաքացիներին պետք է հնարավորություն տան որոշում կայացնել:
Անդրադառնալով հարցին, թե ե՞րբ կլինեն այդ ընտրությունները՝ Սիմոնյանը պատասխանեց, որ ինքն ուզում է լինեն րոպե առաջ: «Դա պետք է բոլորիս՝ այն տրամաբանության մեջ, որ պետք է շունչ քաշենք այն հարվածից հետո, որ ստացել ենք ու հասկանանք, թե մեր ապագան ինչպես ենք կառուցում՝ մեր սխալները գնահատելով: Հնարավորինս շուտ, երբ դա տեխնիկապես և ֆիզիկապես հնարավոր լինի: Կարծում եմ՝ այլ կարծիք չի կարող լինել»,-ասաց ԱԺ փոխնախագահը:

По мнению вице-спикера, внеочередные выборы должны состояться как можно скорее
Вице-спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян считает, что внеочередные парламентские выборы должны быть проведены как можно скорее, когда это будет технически и физически возможно. Как сообщает Арменпресс, такое мнение Симонян выразил в беседе с журналистами в парламенте.
«Когда будем готовы, пойдем на выборы. Я считаю, что эти выборы должны быть проведены», - сказал Симонян и подчеркнул, что гражданам Армении должна быть предоставлена возможность принять решение.
На вопрос, когда состоятся эти выборы, Симонян ответил, что он хочет, чтобы выборы были как можно скорее. «Мы все нуждаемся в этом в той логике, что мы должны отдышаться после нанесенного удара и понять, как мы строим свое будущее, оценивая свои ошибки. Как можно скорее, когда это будет технически и физически возможно. Думаю, иного мнения быть не может», - сказал вице-спикер НС.