«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորը որևէ փուլում չի բացառում արտահերթ ընտրությունների անցկացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը որևէ փուլում չի բացառում արտահերթ ընտրությունների անցկացումը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Բաղդասարյանն ասաց խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում:
«Վարչապետի հրապարակած ճանապարհային քարտեզում կա կետ և՛ կուսակցությունների մասին օրենքի, և՛ ընտրական օրենսգրքի վերաբերյալ: Օրենսգրքի փոփոխության հետ կապված աշխատանքները սկսվել են դեռ 2019թ. ամռանը: Կան հարցեր, որոնց վերաբերյալ դեռ պետք է որոշումներ կայացնել: Սա տրամաբանական գործողությունների ընթացք է: Մենք չենք բացառում որևէ փուլում արտահերթ ընտրությունների անցկացումը»,- ասաց Բաղդասարյանը:
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմադիր կուսակցությունները պահանջում են ՀՀ վարչապետի հրաժարականը և արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացում:

Депутат фракции «Мой шаг» не исключает проведения внеочередных выборов на каком-либо этапе
Депутат фракции «Мой шаг» Национального Собрания Армении Назели Багдасарян не исключает проведения внеочередных выборов на каком-либо этапе. Как сообщает Арменпресс, Багдасаряна сказала об этом в беседе с журналистами в парламенте.
«Опубликованная премьер-министром дорожная карта содержит пункт о законе о партиях и Избирательном кодексе. Работы по внесению изменений в Кодекс начались в 2019 году. Есть вопросы, которые еще предстоит решить. Это логичный процесс. Мы не исключаем проведения внеочередных выборов на каком-либо этапе», - сказала Багдасарян.
Парламентские и внепарламентские оппозиционные партии требуют отставки премьер-министра Армении и проведения внеочередных парламентских выборах.