«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորը որևէ փուլում չի բացառում արտահերթ ընտրությունների անցկացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանը որևէ փուլում չի բացառում արտահերթ ընտրությունների անցկացումը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Բաղդասարյանն ասաց խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում:
«Վարչապետի հրապարակած ճանապարհային քարտեզում կա կետ և՛ կուսակցությունների մասին օրենքի, և՛ ընտրական օրենսգրքի վերաբերյալ: Օրենսգրքի փոփոխության հետ կապված աշխատանքները սկսվել են դեռ 2019թ. ամռանը: Կան հարցեր, որոնց վերաբերյալ դեռ պետք է որոշումներ կայացնել: Սա տրամաբանական գործողությունների ընթացք է: Մենք չենք բացառում որևէ փուլում արտահերթ ընտրությունների անցկացումը»,- ասաց Բաղդասարյանը:
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմադիր կուսակցությունները պահանջում են ՀՀ վարչապետի հրաժարականը և արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացում:

Armenia's ruling party does not rule out possibility of snap elections at any moment
YEREVAN, DECEMBER 15, ARMENPRESS. MP from ruling ''My step'' bloc Nazeli Baghdasaryan does not rule out possibility of holding snap elections at any stage, ARMENPRESS reports Baghdasaryan told the reporters at the parliament.
''The roadmap published by the Prime Minister contains a clause on the law on parties and the Electoral Code. The works related to the amendment of the Code started in the summer of 2019. There are issues that still need to be decided. This is a logical process. We do not rule out holding snap elections at any stage'', she said.
Parliamentary and extra-parliamentary political forces demand resignation of PM Pashinyan and holding snap elections.