Վարչապետի մամուլի քարտուղարն անդրադարձել է Տ. Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի հայտարարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանն անդրադարձել է Հայ առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի հայտարարությանն առ այն, որ նա հրաժարվել է հոգեհանգստի կարգ մատուցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Մանե Գևորգյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիի Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցու բակում մասնակցել է պատարագին ոչ միայն որպես վարչապետ, այլեւ որպես քրիստոնյա, ու կառավարության ղեկավարի համար որեւէ տարբերություն չկա, թե ով է պատարագ մատուցող հոգեւոր հովիվը։ Ավելին՝ Հոգեհանգստի արարողությունը 32 տարի առաջ կյանքից հեռացած մարդկանց հոգիների համար էր առաջին հերթին։
Որեւէ գնահատականից զերծ մնալով հանդերձ՝ Միքայել Սրբազանի հայտարարություններն ու գործողությունները միայն տարակուսանք են հարուցում»։

Пресс-секретарь премьера Армении коснулась заявления предстоятеля Ширакской епархии ААЦ
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворгян коснулась заявления предстоятеля Ширакской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископа Микаела Аджапахяна о том, что он отказался провести поминальную церемонию в присутствии премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Как сообщает Арменпресс, Мане Геворгян на своей странице в Facebook написала: «Премьер-министр Никол Пашинян принял участие в литургии во дворе храма Святого Всепасителя в Гюмри не только как премьер-министр, но и как христианин, и для главы правительства нет разницы, кто из духовных пастырей проводит литургию. Причем литургия была прежде всего по душам людей, ушедших из жизни 32 года назад.
Воздерживаясь от какой-либо оценки, отмечу, что заявления и действия архиепископа вызывают только недоумение.