Երևանում մի խումբ արվեստագետներ բողոքի ակցիա են իրականացնում հայ գերիներին վերադարձնելու պահանջով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում մի խումբ արվեսստագետներ բողոքի ակցիա են անցկացնում՝ պահանջելով միջազգային կառույցներին ստիպել ադրբեջանական կողմին ազատել հայ գերիների: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, բողոքի ակցիայի կազմակերպիչ, պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը նշեց, որ բոլոր միջազգային կառուցներից պահանջում են ստիպել ադրբեջանական կողմին՝ ազատել հայ գերիներին, թույլ չտալ հայ գերիներին պատվազրկել Բաքվի շքերթում, շուտափույթ վերադարձնել հայ զինվորների դիերը հարազատներին:
Դերասան Հրանտ Թոխատյանը իր ելույթում խնդրեց բոլորին բարձրացնել այս խնդիրները ավելի ակտիվ ու ինտենսիվ:
«Որքան շատ գնա մեր բողոքը միջազգային ատյաններ, միգուցե, վայրկյան առաջ կարողանանք լուծել մեր տղաների հարցը: Եկեք սկսենք»,- ասաց Թոխատյանը:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները որոշում կայացրեցին նոյեմբերի 29-ին ժամը 12:00-ին երթ կազմակերպել` ձեռքներին պահելով Ադրբեջանում գտնվող հայ գերիների նկարները:

Armenian showbiz stars ask international bodies to exert pressure on Baku to release POWs
YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. A group of prominent Armenian artists organized a demonstration at the Charles Aznavour Square in downtown Yerevan, calling on all international organizations to exert pressure on Azerbaijan to release the Armenian prisoners of war and return the bodies of the fallen troops without delay, as well as not to allow Baku to forcefully march the Armenian POWs at a military parade in Baku - something numerous media reports claim could potentially happen.
Acclaimed actor Hrant Tokhatyan delivered remarks at the demonstration, asking everyone to raise this issue intensively and more actively.
“The more our voice of protest reaches the international bodies, perhaps the sooner we will be able to solve the issue of our guys. Let’s start,” he told the crowd.
The artists said they will gather once again at 12:00 on November 29 to hold a procession where each of them will hold a photo of an Armenian POW currently held in Azeri custody.