Այս իրավիճակում հենց Նիկոլ Փաշինյանն է կայունացնող գործոնը. Լենա Նազարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության համար ընդունելի չէ վարչապետի փոփոխությունը, անգամ այն պարագայում, եթե նոր վարչապետը դարձյալ լինի իշխող կուսակցության ներկայացուցիչ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին նոյեմբերի 19-ին խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում ասաց Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Լենա Նազարյանը:
«Ոչ, այդ տարբերակն ընդունելի չէ: Որքան էլ պարադոքսալ հնչի, բայց այս իրավիճակում հենց Նիկոլ Փաշինյանն է կայունացնող գործոնը: Երեկ Հանրապետության հրապարակում հավաքվել էին մարդիկ` ի աջակցություն վարչապետի: Միայն վարչապետը կարող էր խոսել և խոսեց այդ մարդկանց հետ` հորդորելով գնալ տուն և չլարել իրավիճակը: Ես չեմ պատկերացնում, որ որևէ մեկ այլ մարդ, թեկնածու, ղեկավար կարող է կայունացնել իրավիճակը: Նիկոլ Փաշինյանի գործոնն ավելի շատ կայունացնող է այս իրավիճակում, քան ապակայունացնող»,- ասաց Նազարյանը:
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական 16 ընդդիմադիր կուսակցություններ իրականացնում են հանրահավաքներ` պահանջելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:

Replacing PM is “unacceptable” in this situation, says ruling bloc
YEREVAN, NOVEMBER 19, ARMENPRESS. The ruling My Step bloc says replacing the prime minister in the current situation is “unacceptable” for them even if the new potential candidate would be from their party.
“No, that option is unacceptable,” Vice Speaker of Parliament Lena Nazaryan – representing the ruling My Step bloc – told reporters amid opposition demonstrations calling for Pashinyan’s resignation.
“As paradoxical as it may sound, it is Nikol Pashinyan who is the stabilizing factor in this situation. Yesterday people had gathered at Republic Square in Yerevan in support of the Prime Minister. Only the Prime Minister could speak and he spoke with these people, asking them to go home and not escalate the situation. I can’t imagine any other person, candidate, leader who can stabilize the situation. Nikol Pashinyan’s factor is more stabilizing in this situation than destabilizing,” Nazaryan said.