Փաշինյանը հանրային համերաշխության վերականգման համար կարևորում է բռնության բացառումն ու դատապարտումը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանում հանրային համերաշխության վերականգնման համար կարևորում է ներքաղաքական կյանքում բռնության բացառումն ու դատապարտումը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Փաշինյանն ասաց Ազգային ժողովում «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Հովհաննես Հովհաննիսյանի հարցին ի պատասխան:
«Հանրային համերաշխության վերականգնման ամենակարևոր կետը ներքաղաքական ու ներքին կյանքում բռնության բացառումն է ու դրանց դատապարտումը: Հայաստանի կառավարության գործիքակազմում բացառվում է բռնությունների հրահրումը, առավել ևս՝ զինված»,- ասաց Փաշինյանը:
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ընդդիմությունից ակնկալում է քաղաքական հարցերում բռնության և զենքի կիրառումը բացառող հայտարարություն՝ նշելով, որ իր քաղաքական թիմը բացառում էբռնությունների գործադրումը:

Для восстановления общественной солидарности необходимо исключение и осуждение насилия
В восстановлении общественной солидарности в Армении премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян придает важное значение исключению и осуждению насилия во внутриполитической жизни.
Как сообщает «Арменпресс», Пашинян сказал об этом в Национальном Собрании, отвечая на вопрос члена фракции “Мой шаг” Ованнеса Ованнисяна.
"Самым важным моментом в восстановлении общественной солидарности является исключение и осуждение насилия во внутриполитической сфере. Подстрекательство к насилию, особенно к вооруженному насилию, исключается инструментами правительства Армении”, - сказал Пашинян.
Ранее премьер-министр Никол Пашинян отметил, что он ожидает заявления оппозиции, исключающего применение насилия и оружия в политических вопросах, отметив, что его политическая команда исключает применение насилия.