Հանրահավաքի նախաձեռնողներն ու մասնակիցները շարժվեցին դեպի Կառավարության շենք
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմության ներկայացուցիչները Ազատության հրապարակից քայլերթով շարժվում են դեպի Կառավարություն:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ 17 կուսակցության անդամները պահանջում են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:
«Պահանջում ենք նաև հրավիրել Ազգային ժողովի հրատապ նիստ»,- իր ելույթում նշեց ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
Կուսակցությունները հանրահավաք են հրավիրել, նշելով, որ ներկայացնելու են պատերազմի հետևանքով ստեղծված իրավիճակից ելքի իրենց տարբերակը:
ՀՀ ոստիկանությունը պահանջում է դադարեցնել Ազատության հրապարակում նախատեսված 17 կուսակցությունների հանրահավաքը, նշելով, որ երկրում հայտարարված ռազմական դրության պայմաններում, արգելվում է հավաքների անցկացումը: Ոստիկանությունը արդեն իսկ հավաքի վայրից բերման է ենթարկել մի խումբ քաղաքացիների: Բերման ենթարկվածների թվում է նաև Հանրապետական կուսակցության անդամ, ԱԺ նախկին փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:

Protesters march to government headquarters
YEREVAN, NOVEMBER 11, ARMENPRESS. Protesters at Freedom Square calling for Prime Minister Nikol Pashinyan’s resignation are heading towards the government headquarters in downtown Yerevan.
ARF Supreme Body Representative Ishkhan Saghatelyan said they are also demanding parliament to convene an emergency session.
Meanwhile, dozens of demonstrators have been detained by police for violating the martial law’s ban on gatherings.
The anti-government rally was organized by 17 political parties over the conditions of the Karabakh armistice.
The parties who called for the rally include the Republican Party of Armenia, Prosperous Armenia Party, the ARF, Fatherland, National Security, Freedom, National Agenda, National Democratic Union, National Consent, Alliance Progressive Centrists, Democratic Alternative, Yerkir Tsirani, Solidarity, Democratic Liberal Union of Armenia, Christian-Democratic Union, One Armenia, and Constitutional Rights Union.