Այս պահին մարտերը ընթանում են, իրավիճակը կարելի է գնահատել դրական. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ իրավիճակը ռազմաճակատում շարունակում է մնալ լարված: Նոյեմբերի 8-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում Հովհաննիսյանը նշեց, որ երեկ ողջ գիշեր և այսօր ողջ օրվա ընթացքում ռազմաճակատի տարբեր ուղղություններով մարտերը շարունակվել են:
«Մարտերը եղել են բավականին ինստենսիվ: Նախ հյուսիսում թշնամու զորքերը՝ հիմնականում փոքր մարտավարական խմբեր, հրետանու կրակի ուղեկցությամբ փորձել են հարձակվել մեր դիրքերի ուղղությամբ, սակայն, կորուստներ կրելով, հետ են շպրտվել: Մարտունու ուղղությամբ հակառակորդի որոշակի հաջողություններից հետո մեր զորքերին հաջողվել է թշնամուն կանգնեցնել, հետ շպրտել ելման բնագծերը, կրել են զգալի կորուստներ: Շուշի քաղաքի մեջ, շրջակա տարածքներում, պարիսպների տակ, ճանապարհների վրա, որոնք տանում են դեպի Շուշի, մարտերը ողջ օրվա ընթացքում եղել են բավական սաստիկ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց ՊՆ ներկայացուցիչը:
Նրա խոսքով՝ այս պահին էլ որոշակի մարտեր ընթանում են՝ չնայած ինտենսիվությունը զգալիորեն թուլացած է:
Հովհաննիսյնն ընդգծեց, որ Բերձորի ուղղությամբ թշնամու ուժերը փորձել են մի քանի անգամ ճեղքել և դուրս գալ դեպի Բերձոր, հավանաբար, փորձելով այդ ուղղությամբ օգնության հասնել Շուշիում կռվող իրենց ստորաբաժանումներին, բայց, կրելով զգալի կորուստներ, հետ են շպրտվել, ավեին՝ դիմել են փախուստի: «Այս պահին մարտերը ընթանում են, ընդհանուր իրավիճակը կարելի է գնահատել բավականին դրական, մեր զորքերին հաջողվում է թշնամու ուժերին թույլ չտալ որևէ ուղղությամբ զարգացնել հաջողությունները, բայց մարտերը ընթացքի մեջ են: Գիշերային ժամերին արդեն երեք-չորս օր է, ըստ էության, Շուշիի համար ճակատամարտը շարունակում է»,- նշեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչը:

YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. Representative of the Defense Ministry of the Armenia Artsrun Hovhannisyan informed that the situation on the front line remains tense. Hovhannisyan said in a press conference that the clashes continued along the entire frontline from night and throughout the day in different directions.
''The clashes were quite intensive. In the northern direction small combat groups tried to attack our positions reinforced by artillery fire, but suffered losses and retreated. After recording some success in Martuni direction by the Azerbaijani armed forces, our troops were able to stop the adversary and repel to their initial positions, inflicting heavy losses. The clashes inside Shushi, nearby Shushi and on the roads were quite intensive during the entire day'', ARMENPRESS reports Hovhannisyan as saying.
He added that at the moment there are some clashes, but at a much lower intensity.
Hovhannisyan emphasized that in the direction of Berdzor the Azerbaijani armed forces made a number of attempts to break in the front line and head to Berdzor, probably, trying to reach and support their troops near Shushi, but suffering heavy losses, fled. ''At the moment the clashes continue and the overall situation can be assessed as quite favorable. Our troops are able to hamper all the attempts for a success of the adversary, but the clashes are still going on. It's already 3-4 days that in fact, clashes for Shushi continue at night hours'', Hovhannisyan said.