Վարչապետն ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատարին ազատելու առաջարկ է ներկայացրել նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր պաշտոնակատար, գնդապետ Միքայել Համբարձումյանին պաշտոնից ազատելու առաջարկ է ներկայացրել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս տեղեկությունը հաստատեց ՀՀ նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը:
Գնդապետ Միքայել Համբարձումյանը 2020 թվականի օգոստոսի 11-ին Հանրապետության նախագահի հրամանագրով նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ, իսկ 2020 թվականի հոկտեմբերի 8-ին՝ Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող:

Armenia PM submits proposal to President to dismiss acting NSS Director
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has submitted a proposal to President Armen Sarkissian on dismissing acting Director of the National Security Service, Colonel Mikayel Hambardzumyan, Assistant to the President of Armenia Hasmik Petrosyan told Armenpress.
Colonel Mikayel Hambardzumyan has been appointed deputy director of the NSS on August 11, 2020 according to the presidential decree, but according to another decree he was appointed acting director of the NSS on October 8, 2020.