Հակառակորդը հարվածել է Ստեփանակերտի մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնին, կա տուժած. ԼՐԱՑՎՈՂ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտում պայթյունի ձայներ են լսվել: Ինչպես տեղից հաղորդում է«Արմենպրես»-ի թղթակիցը, օդային տագնապի ազդանշանը միացված է: Այս պահին լսվել է երկու պայթյուն:
20:56 - Օդային տագնապի ազդանշանն անջատվեց, սակայն անջատվելուց հետո լսվեց ևս մեկ պայթյուն:
21:03 -«Արմենպրես»-ի թղթակիցը հայտնում է, որ հրթիռներից մեկն ընկել էՍտեփանակերտի մանկապարտեզներից մեկի մոտ, այրվել է ավտոմեքենա:
21:27 - ՊԲ-ն հայտնում է, որ հակառակորդի թիրախում են հայտնվել ոչ միայն Ստեփանակերտը, այլև Շուշին: Նախնական տվյալներով Ստեփանակերտում կա մեկ վիրավոր: Պատճառված մյուս վնասների չափը ճշտվում է:
21:45 - ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեռփանյանը գրել է, որ ադրբեջանաթուրքական ուժերը «Սմերչ» կայանքից հրթիռ են արձակել Ստեփանակերտի մոր և մանկան առողջության պահպանման կենտրոնի ուղղությամբ։ Նախնական տվյալներով այստեղ տուժել է մեկ քաղաքացի, նրան տեղափոխել են հիվանդանոց։
Թշնամին կրակ է բացել նաև բնակելի թաղամասի վրա, այրվել է մեկ ավտոտնակ ու ավտոմեքենա, զգալի վնասներ պատճառել նաև հարևանությամբ գտնվող բնակելի տներին։
«Սմերչ»-ի 3 հրթիռ արձակվել է Շուշիի ուղղությամբ, որտեղ այս պահին բնակելի 2 տուն է հրդեհվում։ Տեղում աշխատում են հրշեջ փրկարարները։ Տուժածների մասին տվյալները ճշտվում են։

Azerbaijan targets Maternal and Child Health Center of Stepanakert, injuring at least 1 – DEVELOPING
YEREVAN, NOVEMBER 3, ARMENPRESS. Explosions have been heard in Stepanakert. The correspondent of ARMENPRESS informs that the air raid siren is activated. By now, two explosions were heard.
20:56 – Air raid siren deactivated, but afterwards, another explosion was heard.
21:03 – The correspondent of ARMENPRESS informs that one of the rockets landed near a kindergarten, burning a car.
21:27 – The Defense Army of Artsakh informs that not only Stepanakert has been targeted, but also Shushi. According to preliminary data, there is one injured in Stepanakert. The damage is being evaluated.
21:45Spokesperson of MoD Armenia Shushan Stepanyan wrote that Azerbaijan fired a Smerch rocket against Stepanakert’s Maternal and Child Health Center. According to preliminary data, one person has been injured and taken to hospital.
Azerbaijan also fired against a residential district. One garage and a car have burned down. Residential houses also have been seriously damaged.
3 Smerch rockets were fired against Shushi, where two residential houses are in fire right now, Fire fighters are trying to extinguish the fire. The information about casualties is being clarified.