Մաքքարթնին շնորհակալ Է ճակատագրից, որ կարողացել Է վերամիանալ Ջոն Լենոնի հետ նրա մահից առաջ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի երաժիշտ Պոլ Մաքքարթնին խոստովանել Է, որ շնորհակալ Է ճակատագրից այն բանի համար, որ կարողացել Է Ջոն Լենոնի հետ նրա մահից առաջ վերամիանալ, որի հետ The Beatles խմբում նվագել Է: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նա պատմել Է Radio 2-ով, հանդես գալով Շոնի հետ միասին, որը 1980 թվականին սպանված երգչի եւ բանաստեղծի որդին Է, հաղորդել Է Daily Mail-ը: «Ես միշտ ասում եմ, որ իմ կյանքի ամենահիանալի պահերից մեկը եղել Է այն, որ The Beatles-ի հետ այդ բոլոր անհեթեթություններից, բիզնեսի առումով բոլոր վեճերից ու տարաձայնություններից հետո ես քո հոր հետ հաշտվել եմ: Ես այնքան երջանիկ եմ»,-մեկնաբանել Է Մաքքարթնին: Նա հավելել Է, որ եթե իրենք չվերամիանային, ինքը չԷր կարող հանգիստ ապրել, ինչպես հիմա:
«Ուստի դա հիանալի Է, որ մենք այն ժամանակ դա արեցինք»: Քննարկելով համատեղ աշխատանքը Լենոնի հետ՝ Մաքքարթնին հավելել Է. «Մենք լրացրել ենք միմյանց: Ես կարծում եմ, որ մենք այնքան Էլ տարբեր չենք եղել, բայց ես ունեցել եմ մի բան, որը նա չի ունեցել, իսկ նա ունեցել Է այն, ինչը ես չեմ ունեցել»: 1969 թվականին Ջոն Լենոնը The Beatles-ի իր ընկերներին հայտարարեց, որ հեռանում Է խմբից: 1970 թվականին հրապարակորեն նման հայտարարություն Է արել նաեւ Պոլ Մաքքարթնին: Այն ժամանակ մամուլն ակտիվորեն լուսաբանում Էր թշնամանքը երաժիշտների միջեւ: Այսպես, 1971 թվականին տված հարցազրույցում Լենոնը պատմել Է, որ չի կարող պատկերացնել, թե ինչպես Է կրկին աշխատելու Մաքքարթնիի հետ»,-հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Маккартни был счастлив воссоединиться с Ленноном незадолго до его смерти
Британский музыкант Пол Маккартни признался, что был благодарен судьбе за то, что смог воссоединиться с Джоном Ленноном, с которым играл в группе The Beatles, перед его смертью. Об этом он рассказал выступая на Radio 2 вместе с Шоном, сыном убитого в 1980-м году певца и поэта,сообщаетDaily Mail.
"Я всегда говорю, для меня одним из самых замечательных моментов было то, что после всей этой ерунды с The Beatles, всех споров и разногласий по поводу бизнеса, мы помирились с твоим отцом. Я так счастлив", — прокомментировал Маккартни,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Он добавил, если бы они не воссоединились, он не смог спокойно жить, как сейчас: "Поэтому это прекрасно, что мы тогда сделали это".
Обсуждая совместную работу с Ленноном, Маккартни добавил: "Мы дополняли друг друга, были немного инь и ян. Говорят, в браке притягиваются противоположности. Я думаю, что мы не были такими уж разными, но у меня было кое-что, чего не было у него, а у него было то, чего не было у меня".
В 1969-м году Джон Леннон заявил своим товарищам по группе, что уходит из нее. В 1970-м подобное объявление публично сделал и Пол Маккартни. В то время пресса активно освещала вражду между музыкантами. Так, в интервью 1971-го Леннон рассказал, что "не может представить, как снова будет работать с Маккартни".