Ջավախքցիները փակել են Վրաստան-Թուրքիա ճանապարհն` արգելելով Ադրբեջան մեկնող բեռնատարների տեղաշարժը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ջավախքցիները Ախալքալաքի շրջանի Կարծախ գյուղում փակել են Վրաստան-Թուրքիա միջպետական ճանապարհը և արգելում են բեռնատարների տեղաշարժը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է Jnews լրատվամիջոցը՝ նշելով, որ ճանապարհը փակող մարդկանց խոսքերով` այս ճանապահով Թուրքիան Ադրբեջանին զենք է մատակարարում:
Լրատվամիջոցի տվյալներով` այս պահին գյուղում լարվածությունը նվազել է, ճանապարհը գրեթե բաց է: Կարծախում է գտնվում Վրաստանի խորհրդարանի գործող պատագամավոր Սամվել Մանուկյանը, ինչպես նաև նախկին պատգամավոր Սամվել Պետրոսյանը: Տեղում մոբիլիզացված է ոստիկանությունը:
«Մինչև վրաց-հայկական սահմանը չբացվի ու մեր օգնությունը ՀՀ չհասնի, թուրքական բեռնատարներ Վրաստան չեն մտնելու»,- նշում են ճանապարհը փակած ջավախքցիները:

Жители Джавахка перекрыли международную трассу Грузия-Турция
На данный момент в селе Карцах Ахалкалакского муниципалитета жители Джавахка перекрыли международную трассу Грузия-Турция. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Jnews, они запрещают передвижение грузовых автомобилей. По словам протестующих, по этой дороге Турция переправляет оружие Азербайджану.
По данным агентства, напряжение в Карцахе спало, дорога почти открыта. На месте находятся действующий депутат парламента Грузии Самвел Манукян, а также бывший депутат парламента Самвел Петросян, мобилизована полиция.
«Пока армяно-грузинская граница не откроется, чтобы наша помощь доехала до Армении, турецкие грузовики не войдут в Грузию», – отмечают перекрывшие дорогу джавахкцы.