Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 327  նոր դեպք, ապաքինվել է 184 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 49 հազար 901 դեպք, որոնցից 43 հազար 849-ն` առողջացած, 958-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4 հազար 798 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 289 հազար 047 թեստավորում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Վերջին 24 ժամում արվել է 2 հազար 886 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 327 նոր դեպք: Կա 184 առողջացած: Մահվան դեպքի վերաբերյալ կառույցը հայտնում է, որ պացիենտը եղել է 70 տարեկան կին և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտը ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Ադպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 296 է:

В Армении подтверждено 327 случаев COVID-19, выздоровели 184 человека
По состоянию на 11:00 29 сентября в Армении всего подтвержден 49 901 случай COVID-19, 43 849 из которых выздоровели, 958 - со смертельным исходом. Всего было проведено 289 047 тестов. Как передает «Арменпресс», об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний МЗ Армении.
За последние сутки проведено 2 886 тестов, подтверждено 327 новых случаев COVID-19, выздоровели 184 человека.
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончалась женщина 70 лет. Она имела сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев 296.