Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 108 նոր դեպք․ ապաքինվել է 471, մահացել 3 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 8-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44953 դեպք, որոնցից 40592-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3182 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 1864 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 241041 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 108 նոր դեպք և 471 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 903 (ավելացել է ևս 3-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 62, 68 տարեկան կանայք և 57 տարեկան տղամարդ: Նրանք ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Արձանագրվել է մահվան ևս 1 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 276 է:

В Армении подтверждено 108 случаев COVID-19: выздоровели 471 человек, скончались 3
В Армении по состоянию на 8 сентября всего подтверждено 44 953 случая COVID-19, 40 592 из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 3 182 пациента. За последние сутки проведено 1 864 тестов, а в общем счете 241 041.
Таким образом, выявлено 108 новых случаев заражения, 471 больных выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 903 летальных исхода (увеличились на 3).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались женщины 62 и 68 лет и мужчина 57 лет. Они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксирован 1 случай смерти пациента с диагнозом COVID-19, в котором смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев 276.