Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 188 նոր դեպք․ ապաքինվել է 566, մահացել 4 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 5-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44649 դեպք, որոնցից 39823-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3656 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 2166 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 215810 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 188 նոր դեպք և 566 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 895 (ավելացել է ևս 4-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 69, 70, 83 տարեկան տղամարդիկ և 84 տարեկան կին: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 275 է:

COVID-19: в Армении подтверждено 188 новых случаев, выздоровели 566 человек, умерли - 4
По состоянию на 5 сентября, в Армении в целом подтверждено 44 649 случаев заболевания коронавирусом, из которых 39 823 вылечившихся.
В настоящее время лечение от коронавируса получают 3656 пациентов. За последние 24 часа было выполнено 2166 тестирований, всего - 215810. Таким образом, подтверждено 188 новых случаев заболевания коронавирусом, 566 человек выздоровели.
В общей сложности от коронавируса зарегистрировано 895 случаев смерти (+ 4). Минздрав РА сообщает о смерти мужчин 69, 70, 83 лет и женщины 84 лет. У всех были сопутствующие хронические заболевания.
Накануне было три случая смерти, когда пациентам был поставлен диагноз коронавирусной инфекции, но они умерли от другого заболевания. Всего таких случаев - 275.
Решением правительства РА от 12 августа, срок чрезвычайного положения, объявленного в республике 16 марта 2020г. и продленного до 12 августа 2020 г., продлен еще на 30 дней — с 17.00 часов 12 августа до 17.00 часов 11 сентября включительно.