ԲՀԿ-ն որոշակի քաղաքական ուժերի ազդեցության տակ է. Մակունց
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը կարծում է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը չի առաջնորդվում սեփական քաղաքական օրակարգով, այլ որոշակի քաղաքական որոշակի ուժերի ազդեցության տակ է։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Մակունցը նման տեսակետ հայտնեց ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում՝ պատասխանելով հարցին՝ ինչպե՞ս են վերաբերվում նրան, որ ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, թե հանրահավաք է անցկացնելու:
«Ես կարծում եմ՝ ինչպես 2015 թվականին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը չէր առաջնորդվում իր սեփական քաղաքական կուսակցական օրակարգով, այլ գտնվում էր այլ քաղաքական ուժերի ազդեցության տակ, այնպես էլ այսօր այս պարագայում, կարծում եմ, որ նույն իրավիճակն է: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը չի առաջնորդվում սեփական քաղաքական օրակարգով և գտնվում է որոշակի քաղաքական ուժերի ազդեցության տակ: Եվ ինչպես 2015 թվականին տեղի ունեցավ, կարծում եմ՝ քաղաքական այլ ուժերի ազդեցության տակ գտնվելու համատեքստում արդյունքը բավականին կանխատեսելի է»,-ասաց Մակունցը:

Senior lawmaker says Prosperous Armenia party is under influence of certain political forces
YEREVAN, SEPTEMBER 4, ARMENPRESS. Head of the ruling My Step faction of the Armenian Parliament Lilit Makunts says the opposition Prosperous Armenia party is not acting by its own political agenda and is under the influence of certain political forces.
Asked what is her reaction to Prosperous Armenia party leader Gagik Tsarukyan’s statement according to which he is going to hold a rally, Makunts told reporters: “I think today’s situation is the same like that in 2015 when the Prosperous Armenia party was not guided by its own political agenda and was under the influence of other political forces. And as it happened in 2015, I think that in the context of being under the influence of other political forces the result is quite predictable”.