Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 263 նոր դեպք․ ապաքինվել է 250, մահացել 3 քաղաքացի
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5756 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 1993 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 190560 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 263 նոր դեպք և 250 առողջացած։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 836 (ավելացել է ևս 3-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 55 տարեկան տղամարդ և 61, 81 տարեկան կանայք: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Արձանագրվել է մահվան ևս 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 251 է:

YEREVAN, AUGUST 20, ARMENPRESS. 263 COVID-19 cases were registered in the last 24 hours, the Armenian Center For Disease Control and Prevention said. The cumulative total number of confirmed cases stands at 42319, with 35476 recoveries – of whom 250 recovered over the past day.
3 coronavirus patients died, raising the death toll to 836. This number doesn’t include the deaths of 251 (2 in the last 24 hours) other people infected with the virus, whose death was caused by other pre-existing illnesses, according to authorities.