Պոլ Մաքքարթնին հայտնել Է The Beatles-ի ցրվելու պատճառը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: The Beatles խմբի ստեղծողներից մեկը՝ Պոլ Մաքքարթնին, ցրել Է կոլեկտիվի բաժանման պատճառների մասին տարածված առասպելը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Նա ընդգծել Է, որ այն տարածված կարծիքը, թե խմբի ցրվելու ժամանակ դրա մասնակիցներն ատում Էին միմյանց, չի համապատասխանում իրականությանը:
Երաժիշտի խոսքով՝ The Beatles-ը մի «ընտանիք Էր»: «Իսկ ընտանիքում լինում են վեճեր, լինում են տարաձայնությունններ: Ոմանք ցանկանում են մի բան, ոմանք՝ այլ: Այնպես որ, ես կարծում եմ, որ խմբի ցրվելը տեղի Է ունեցել այդպիսի մի վեճից հետո»,-նշել Է Մաքքարթնին GQ-ին տված հարցազրույցում: The Beatles խումբը հիմնվել Է 1960 թվականին: Նրա կազմում Էին Ջոն Լենոնը, Պոլ Մաքքարթնին, Ջորջ Հարիսոնը եւ Ռինգո Սթարը: Նաեւ կոլեկտիվում տարբեր ժամանակներում մասնակցել են Սթյուարթ Սաթքլիֆը, Փիթ Բեսթը եւ Ջիմի Նիքոլը: Ընդամենը խումբը թողարկել Է 13 ստուդիական ալբոմ: Rolling Stone հանդեսը The Beatles-ի մասնակիցներին համարել Է բոլոր ժամանակների մեծագույն կատարողներ: 1970 թվականին կոլեկտիվը դադարեցրել Է համատեղ աշխատանքը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Пол Маккартни назвал причину распада The Beatles
Он подчеркнул, что распространенное мнение о том, что на момент роспуска группы ее участники ненавидели друг друга, не имеет отношения к действительности. По словам музыканта, The Beatles были "семьей".
"А в семьях бывают споры, бывают разногласия. И некоторые хотят делать что-то одно, а некоторые — что-то другое. Так что я думаю, распад произошел после одной из таких ссор", — отметил Маккартни в интервьюGQ.
Группу The Beatles основали в 1960. В ее составе играли Джон Леннон, Пол Маккартни, Джордж Харрисон и Ринго Старр. Также в коллективе в разное время участвовали Стюарт Сатклифф, Пит Бест и Джимми Никол. Всего группа выпустила 13 студийных альбомов,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Журнал Rolling Stone признал участников The Beatles величайшими исполнителями всех времен. В 1970 году коллектив прекратил совместную работу.