Մարզահամերգային համալիրում ընթանում է դատավորների ընդհանուր ժողովը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ընթանում է ՀՀ դատավորների ընդհանուր ժողովը։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ժողովի օրակարգում է ընդգրկված Սահմանադրական դատարանի դատավորի թեկնածուի, Բարձրագույն դատական խորհրդի դատավոր­-անդամի ընտրության հարցը։
Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար իրենց թեկնածությունն են առաջադրել Վճռաբեկ դատարանի նախագահ Երվանդ Խունդկարյանը և Տավուշի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ Արման Կուրեխյանը։
Բարձրագույն դատական խորհրդի դատավոր­-անդամ ընտրվելու համար առաջադրվել են Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի դատավորներ Ստեփան Միքայելյանը, Գոռ Հակոբյանը և Սուրեն Անտոնյանը։

В Спортивно-концертном комплексе проходит общее собрание судей
Как сообщает Арменпресс, в повестку собрания включены вопросы избрания кандидата в судьи Конституционного суда и судьи-члена Высшего судебного совета.
Свои кандидатуры на вакантное место судьи Конституционного суда выдвинули председатель Кассационного суда Ерванд Хундкарян и председатель суда общей юрисдикции первой инстанции Тавушской области Арман Курехян.
Для избрания судьей-членом Высшего судебного совета выдвинуты судьи гражданской и административной палаты Кассационного суда Степан Микаелян, Гор Акопян и Сурен Антонян.