ՀՀ ԶՈՒ-ն կանխել է հակառակորդի դիվերսիոն ներթափանցման փորձը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գիշերը ժամը 03:40-ի սահմաններում ՀՀ ԶՈՒ դիրքապահները նկատել են հակառակորդի շարժ։ Անցնելով շրջանաձև պաշտպանության, հայկական ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի դիվերսիոն ներթափանցման փորձը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Թեժ մարտից հետո հակառակորդը, կորուստներ կրելով, հետ է շպրտվել։
Այնուհետև ադրբեջանական ստորաբաժանումները ժամը 05:20-ին սկսել են հրետակոծել Այգեպար և Մովսես գյուղերը՝ կիրառելով ականանետ և Դ-30 հաուբից: Կրակը այս պահին էլ շարունակվում է։
ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները չեզոքացնում են ադրբեջանական զինված ուժերի սադրանքները։
Սա երեկ ժամը 00:15-ից հաստատված փխրուն հրադադարի առաջին կոպիտ խախտումն է»,- գրել է Ստեփանյանը։
Այնուհետև Ստեփանյանը հավելել է, որ հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ծավալված գործողությունների հետևանքով հայկական կողմը զոհեր չունի։

YEREVAN, JULY 16, ARMENPRESS. At around 03:40 at night, the units of the Armenian Armed Forces have noticed movement of the Azerbaijani side, Armenian defense ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said on Facebook.
Switching to all-round defense, the Armenian Armed Forces prevented the sabotage infiltration attempt of the Azerbaijani side.
“After a hot battle the adversary was pushed back suffering losses.
Thereafter, at 05:20, the Azerbaijani forces started shelling Aygepar and Movses villages of Tavush province, firing mortars and D-30 howitzer.
At the moment the fire still continues.
The Armenian Armed Forces neutralize the provocations of the Azerbaijani forces.
This is the first gross violation of the fragile ceasefire established yesterday starting from 00:15”, the spokeswoman said.