ՀՀ զինված ուժերն ամբողջությամբ վերահսկում են իրավիճակը սահմանագոտում․ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը պարբերաբար շարունակում է սրել իրավիճակը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հակառակորդի կողմից հրետակոծությունների ու հարվածային անօդաչու թռչող սարքերի կիրառման պարբերականությունը նվազել է։ Չինարի բնակավայրի ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերն արձակել են 82մմ տրամաչափի ականանետից յոթ, 120մմ ականանետից 3 արկ։ Վնասվել են բնակելի տներ: Տուժածներ չկան:
ՀՀ զինված ուժերն ամբողջությամբ վերահսկում են իրավիճակը սահմանագոտում։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի։

ВС Армении полностью контролируют ситуацию в приграничной зоне
Азербайджанская сторона продолжает периодически обострять ситуацию в северо-восточной части армяно-азербайджанской государственной границы. Об этом сообщили Арменпресс в управлении информации и общественных связей министерства обороны Армении.
Частота применения противником артиллерийских и ударных БПЛА снизилась. В направлении села Чинар вооруженные силы Азербайджана выпустили семь снарядов из гранатомета калибра 82 мм и 3 снаряда из гранатомета калибра 120 мм. В результате повреждены жилые дома. Пострадавших нет.