Ազգային ժողովը կգումարի արտահերթ նստաշրջան
Պատգամավորներն առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկեն Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, «Կրթության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին, «Պետական նպաստների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին և մի շարք այլ օրենքների նախագծեր:
Խորհրդարանին կներկայացվի նաև Հայաստանի Հանրապետության և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի միջև 2020 թվականի մայիսի 23-ին և հունիսի 1-ին ստորագրված «Պահուստային ծրագրի միջոցների օգտագործման և լրացուցիչ փոխառու միջոցների ներգրավման մասին» նամակ-համաձայնագիրը վավերացնելու մասին հարցը:
Պատգամավորները կքննարկեն Հայաստանի Հանրապետության 2019 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին հարցը և կլսեն Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության վերաբերյալ 2018-2019 թվականների, Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան և Հայաստանի Հանրապետության հաշվեքննիչ պալատի 2019 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումները:

Национальное собрание созывает внеочередную сессию
Депутаты во втором и первом чтении обсудят законопроекты о внесении изменений и дополнений в Кодекс административного судопроизводства Республики Армения, О внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс Республики Армения, О внесении дополнения в Закон Республики Армения “Об образовании”, О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О государственных пособиях” и ряд других законопроектов.
Парламент также обсудит вопрос ратификации подписанных 23 мая и 1 июня 2020 года между Республикой Армения и Международным валютным фондом писем-соглашений “Об использовании средств резервной программы и привлечении дополнительных заемных средств”.
Депутаты рассмотрят вопрос об утверждении годового отчета об исполнении государственного бюджета Республики Армения на 2019 год и выслушают годовые сообщения о деятельности Центральной избирательной комиссии Республики Армения в 2018 - 2019 годах, о деятельности Центрального банка Республики Армения и о деятельности Аудиторской палаты Республики Армения в 2019 году.