Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 418 նոր դեպք․ ապաքինվել է 1013, մահացել 12 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հունիսի 23-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 21 006 դեպք, որոնցից 10 144-ն` առողջացած:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ փաստացի բուժում է ստանում 10 364 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 98 117 թեստավորում:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 418 նոր դեպք և 1013 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 372 (ավելացել է ևս 12-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 70, 89, 53, 77, 59, 80, 82, 78 տարեկան տղամարդիկ և 73, 81, 60, 81 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Արձանագրվել է մահվան ևս 9 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 126 է։

В Армении подтверждено 418 новых случаев COVID-19: выздоровели 1 013 человек, 12 летальных исходов
По состоянию на 11:00 23 июня в Армении подтверждено 21 006 случаев COVID-19, 10 144 больных выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 10 364 пациента. Всего было проведено 98 117 тестов.
Выявлено 418 новых случаев заражения, 1 013 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 372 летальных исхода (увеличились на 12). В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончавшиеся пациенты были мужчины 70, 89, 53, 77, 59, 80, 82, 78 лет и женщины 73, 81, 60, 81 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано еще 9 случаев смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 126.