Հայաստանում ՌԴ դեսպանը Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպելու ցանկություն է հայտնել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպելու ցանկություն է հայտնել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Սիմոնյանն ասաց լրագրողների հետ զրույցում՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք միջազգային գործընկերներն իրեն դիմել են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար, պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի դեմ ընթացող գործընթացների առնչությամբ:
«Ես հանդիսանում եմ Հայաստան-Ռուսաստան միջխորհրդարանական և բարեկամական խմբի ղեկավարը, երեկ զրույց եմ ունեցել Ռուսաստանի դաշնային ժողովի փոխնախագահի հետ, որևէ նման հարց չենք քննարկել: Ինձ հետ հանդիպելու ցանկություն է հայտնել Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպանը, հանդիպումը դեռ չի կայացել: Որևէ արձագանք այս պահի դրությամբ ես չունեմ մյուս մեր գործընկերներից»,- ասաց Սիմոնյանը:
ԱԺ փոխնախագահը հավելեց, որ չի կարծում, թե Հայաստանի միջազգային լուրջ գործընկերները քրեական գործի առնչությամբ հախուռն և շտապողական հայտարարություններ կանեն:

Russian Ambassador to Armenia wants to meet with Vice Speaker of Parliament
YEREVAN, JUNE 18, ARMENPRESS. Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin expressed a wish to meet with Vice Speaker of Parliament Alen Simonyan, the Vice Speaker told reporters today, asked whether the international partners have applied to him over the ongoing processes against Prosperous Armenia party leader Gagik Tsarukyan.
“I am the chair of the Armenia-Russia inter-parliamentary and friendship group. Yesterday I talked to the vice-chairman of Russia’s Federal Assembly and we have not discussed any such issue. The Russian Ambassador to Armenia expressed a wish to meet with me, the meeting didn’t take place yet. As of this moment I do not have any reaction from our remaining partners”, Alen Simonyan said.
The Vice Speaker said he doesn’t think that Armenia’s serious foreign partners will make urgent statements over the criminal case.
On June 16 the National Security Service of Armenia issued another statement announcing about new discoveries about the activity of the Prosperous Armenia party.