Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 350 նոր դեպք․ ապաքինվել է 352 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հունիսի 9-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 13 675 դեպք, որոնցից 4451-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8933 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 71 405 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 350 նոր դեպք և 352 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 217 (ավելացել է ևս 6-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 61, 46, 59, 79 տարեկան տղամարդիկ և 83, 75 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Արձանագրվել է մահվան ևս 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 74 է։

На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 8 893 пациента. Всего было проведено 71 405 тестов. Выявлено 350 новых случаев заражения, 352 пациента выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине коронавируса зарегистрировано 217 летальных исходов (увеличилось еще на 6).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие пациенты были мужчинами 61, 46, 59 и 79 лет и женщинами 83 и 75 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано еще 2 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев – 74.