Պաշտպանության փոխնախարարը ներկայացրեց բանակում կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Ազգային ժողովում, պատասխանելով անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի հարցին, ասաց Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:
«Կորոնավիրուսով վարակված զինծառայողները հիմնական պայմանագրայինների և սպայական կազմից են, որոնք ելումուտ ունեն զորամասի տարածք: Վարակվածները մեկուսացված են, իրավիճակը վերահսկելի է»,- ասաց Բալայանը:
Փոխնախարարը հավելեց, որ Պաշտպանության նախարարությունում չկա ո՛չ դեղամիջոցների, ո՛չ էլ որևէ այլ խնդիր:
Հայաստանում հունիսի 3-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 10 524 դեպք, որոնցից 3 454-ն` առողջացած: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6 841 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 61 650 թեստավորում: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 170 դեպք:

Замминистра обороны Армении представил ситуацию с коронавирусом в армии
Как передает Арменпресс, об этом, отвечая на вопрос независимого депутата Армана Бабаджаняна, сказал замминистра обороны Армении Габриел Балаян.
“Военнослужащие, зараженные коронавирусом, в основном - контрактники и из офицерского состава, которые выходили с территории воинской части. Инфицированные изолированы, ситуация контролируема”, - сказал Балаян.
Замминистра добавил, что в Министерстве обороны нет нехватки лекарств или каких-либо других проблем.
По состоянию на 11:00 3 июня в Армении подтверждено 10 524 случая коронавирусной болезни, 3 454 из которых выздоровели. На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 6 841 пациентов. Всего было проведено 61 650 тестов. Выявлено 515 новых случаев заражения, 27 пациентов выздоровели.
В общей сложности из-за коронавируса зарегистрировано 170 летальных исходов (увеличилось еще на 12).