Արման Սահակյանին մեղադրանք է առաջադրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ պետական գույքի կառավարման վարչության նախկին պետ Արման Սահակյանը ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում քրեական գործով ներգրավված է որպես մեղադրյալ։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ ՔԿ մամուլի քարտուղար Ռիմա Եգանյանը։
«Արման Սահակյանը մի քանի այլ անձանց հետ Երևանի դպրոցներից մեկի հարակից հողակտորի օտարման հետ կապված քրեական գործի շրջանակում ներգրավվել է որպես մեղադրայլ: Նախաքննությունը շարունակվում է»,- նշեց Եգանյանը:
Արման Սահակյանը ՀՀ Կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետ է նշանակվել 2011 թվականի հունիսի 22-ին, 2018 թվականին ազատվել է պաշտոնից։

Арману Саакяну предъявлено обвинение
Арман Саакян, бывший начальник управления по управлению государственным имуществом РА, привлечен в качестве обвиняемого по уголовному делу в Главном следственном управлении Следственного комитета РА.
Об этом в беседе с Арменпресс сообщила пресс-секретарь Следственного комитета РА Рима Еганян.
«Арман Саакян и еще несколько человек были привлечены к уголовному делу в связи с отчуждением земельного участка, примыкающего к территории одной из школ в Ереване. Следствие продолжается", - сказал Еганян.
Арман Саакян был назначен начальником Департамента управления государственным имуществом при Правительстве Республики Армения 22 июня 2011 года, а в 2018 году был освобожден от должности.