ՀՀ պաշտպանության նախարարն անակնկալ ստուգայցով եղել է զինված ուժերի զորամասերից մեկում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մայիսի 22-ին անակնկալ ստուգայցով եղել է զինված ուժերի զրահատանկային զորամասերից մեկում: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Դավիթ Տոնոյանը հետևել է մարտական պատրաստության պլանով նախատեսված միջոցառումների իրականացմանը և զորամասում ընթացող սեզոնային սպասարկման աշխատանքներին:
Զորամիավորման և զորամասի հրամանատարները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին զեկուցել են անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի, առաջադրված խնդիրների կատարման, ինչպես նաև ճամբարային հավաքի շրջանակում նախորդ օրն անցկացված մարտական հրաձգությամբ զորավարժության արդյունքների մասին:
Անակնկալ ստուգայցի շրջանակում Դավիթ Տոնոյանի հրամանով զորամասում հայտարարվել է ուսումնական տագնապ, ստուգվել է զրահատեխնիկայի և զինծառայողների մարտական պատրաստության աստիճանն ու մարտական տարբեր խնդիրների կատարման պատրաստականությունը:

Министр обороны Армении неожиданно посетил одну из воинских частей ВС
Министр обороны Армении Давид Тоноян 22 мая посетил одну из бронетанковых воинских частей ВС. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МО Армении.
Давид Тоноян проследил за осуществлением мероприятий, предусмотренных планом боевой подготовки, и сезонным обслуживанием в воинской части.
Командиры соединения и части доложили главе оборонного ведомства об уровне физической, боевой и морально-психологической подготовки личного состава, выполнении поставленных задач, а также о результатах учений с боевой стрельбой, проведенных накануне в рамках лагерных сборов.
В рамках внезапной проверки приказом Давида Тонояна в воинской части была объявлена учебная тревога, проверена степень боевой подготовки военнослужащих и боевой готовности к выполнению различных боевых задач.