Բուժհաստատություններում աշխատող կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 375-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ բուժհաստատություններում աշխատող և կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 375-ի։
«Խոսքը չի վերաբերում միայն բժշկին, այլև վարորդին, տեխնիկին և այլն։ Սա կազմում է մեր հիվանդների ընդհանուր թվի 6-7 տոկոսը։ Նրանք վարակվում են, քանի որ գտնվում են ամենամեծ ռիսկային գոտում»,- նշեց Թորոսյանը։
Հայաստանում ընդհանուր առմամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 5606 դեպք, որոնցից 2581-ն` առողջացած: Թեստավորվել է 45822 քաղաքացի։ Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2928 պացիենտ, արձանագրվել է մահվան 70 դեպք:
Արձանագրվել է նաև մահվան 27 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

Number of healthcare workers infected with COVID-19 in Armenia reaches 375
YEREVAN, MAY 21, ARMENPRESS. The number of people who work in medical facilities of Armenia and contracted the novel coronavirus has reached 375, Minister of Healthcare Arsen Torosyan said today during a press conference.
“The talk is not only about doctors, but also the driver, the technician and so on. This comprises 6-7% of the total number of our patients. The healthcare workers get infected as they are in the biggest risk zone”, the minister said.
According to the latest data, the number of confirmed coronavirus cases in Armenia has reached 5,606, out of which 2,581 have already recovered. At the moment, the number of active cases is 2,928. So far, 70 death cases have been registered from the virus.