ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն այցելել է զորամասեր
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը մայիսի 14-ին այցելել է հարավարևմտյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասեր, ծանոթացել վերանորոգման ընթացիկ աշխատանքներին և առօրյա ծառայության կազմակերպմանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն եղել է նաև մարտական հենակետերում, տեղում ծանոթացել սահմանագոտու տվյալ հատվածում տիրող օպերատիվ իրավիճակին, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակին, մարտական հերթապահության կրման պայմաններին, առաջնագծում իրականացված ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին:
Այցի ավարտին ԶՈւ ԳՇ պետը ցուցումներ է տվել ստորաբաժանումների հրամանատարներին մարտական հերթապահության արդյունավետության բարձրացման վերաբերյալ:

Chief of General Staff visits military bases at border
YEREVAN, MAY 15, ARMENPRESS. Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Lt. General Artak Davtyan visited the military bases located in the southwestern direction and reviewed the ongoing renovation works and the organization of the daily service, the Ministry of Defense said in a news release.
Lt. General Artak Davtyan also visited combat positions and got acquainted with the tactical situation at the border line, the level of physical, combat and morale readiness of the troops, the combat duty conditions and the engineering and reinforcement works at the frontline.
Lt. General Davtyan issued instructions to commanders regarding increasing the effectiveness of combat shifts.