Պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել. նա ջերմում է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը ջերմում է և կորոնավիրուսի թեստ է հանձնել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին խորհրդարանում հանձնաժողովի աշխատանքային քննարկման ժամանակ ասաց պատգամավոր Հայկ Գևորգյանը:
«Պարոն Թունյանը տաքություն ունի, թեստավորվել է, հիմա սպասում ենք պատասխանի, հուսանք, որ ամեն ինչ լավ կլինի»,- ասաց Գևորգյանը:
Հայաստանում մայիսի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր3 538դեպք, որոնցից1 430-ն` առողջացած:Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 042պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է33 313թեստավորում: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից, ընդհանուր առմամբ, արձանագրվել է մահվան47 դեպք:

Депутат Бабкен Тунян сдал тест на коронавирус, он температурит
Председатель постоянной комиссии Национального собрания Армении по экономическим вопросам Бабкен Тунян температурит, он сдал тест на коронавирус. Как передает «Арменпресс», об этом в ходе рабочего обсуждения в парламенте сказал депутат Айк Геворкян.
Надеемся, что все будет обойдется”, - сказал Геворкян.
По состоянию на 11:00 12 мая в Армении было подтверждено 3 538 случаев коронавируса, из которых 1 430 выздоровели. На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 2 042 пациента. В общей сложности было проведено 33 313 тестов. Зарегистрировано 146 новых случаев заражения и 71 выздоровевших, 47 случаев смерти.