Արթուր Մկրտչյանը նշանակվել է ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության պետ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ ոստիկանապետ Արման Սարգսյանի հրամանով՝ Աշտարակի բաժնի պետ ոստիկանության գնդապետ Արթուր Մկրտչյանը ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից և նշանակվել ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության պետ։
Ավելի վաղ, ՀՀ ոստիկանության պետ Արման Սարգսյանի հրամանով աշխատանքից ազատվել և ոստիկանության կադրերի ռեզերվ էր ուղարկվել ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության պետ ոստիկանության գնդապետ Գևորգ Հակոբյանը։
Ապրիլի 28-ին Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում՝ Գավառի համալսարանի մոտակայքում ժամը 17:40-ի սահմաններում փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով մահացել էր 2 մարդ, 4 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին հիվանդանոց: Փոխհրաձգությունից հետո մի խումբ քաղաքացիներ փորձել էին հաշվեհարդար տեսնել այդ հրաձգության մասնակիցներից մեկի նկատմամբ և հարձակվել էին Գավառի բժշկական կենտրոնի վրա։ ՀՀ քննչական կոմիտեն Գավառ քաղաքում երկու անձի սպանելու և չորս անձի հրազենային մարմնական վնասվածքներ պատճառելու, ինչպես նաև՝ մի խումբ անձանց կողմից բռնությամբ և գույքը ոչնչացնելով զուգորդված զանգվածային անկարգությունների դեպքերի առթիվ հարուցել է քրեական գործեր, որոնք միացրել է մեկ վարույթում:
Մայիսի 2-ի դրությամբ՝ քննվող քրեական գործով կալանավորվել էր 13 անձ, ևս 2 անձի ձերբակալման որոշում էր կայացվել։

Артур Мкртчян назначен начальником областного управления Полиции Гегаркуника
По приказу начальника Полиции Армении Армана Саркисяна, начальник Аштаракского отдела полиции полковник Артур Мкртчян освобожден от занимаемой должности и назначен начальником Гегаркуникского областного управления полиции.
Ранее приказом начальника Полиции Армении Армана Саркисяна был освобожден от должности и отправлен в кадровый резерв начальник Гегаркуникского областного управления полиции полковник Геворг Акопян.
28 апреля около 17:40 в городе Гавар Гегаркуникской области произошла перестрелка, в результате которой погибли 2 человека, 4 человека с телесными повреждениями были доставлены в больницу. После перестрелки группа граждан попыталась расправиться с одним из участников перестрелки и напала на медицинский центр Гавара. Следственный комитет Армении возбудил уголовные дела по факту убийства двух человек в городе Гавар и причинения огнестрельных ранений 4 лицам, а также по факту массовых беспорядков, совершенных группой лиц, сопровождавшихся насилием и уничтожением имущества.
По положению на 2 мая в рамках расследуемого уголовного дела были арестованы 13 человек, приняты решения об аресте еще двоих.