Մայիսի 9-ին փակ կլինեն «Հաղթանակ» զբոսայգի և «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն տանող բոլոր ճանապարհները
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նոր կորոնավիրուսի համավարակի տարածումը կանխելու նպատակով մայիսի 9-ին փակ են լինելու «Հաղթանակ» զբոսայգի և «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն տանող հետիոտների ու տրանսպորտային միջոցների համար նախատեսված բոլոր ճանապարհները։
«Եռատոնի շրջանակում տեղի կունենան միայն պաշտոնական արարողակարգային միջոցառումներ, իսկ մասսայական միջոցառումները հետաձգվում են: Նշենք, որ կարգը խախտելը կառաջացնի իրավական հետևանքներ։
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, համավարակի տարածման այս պայմաններում անդառնալի հետևանքներից խուսափելու համար կոչ ենք անում բոլորին` ըմբռնումով մոտենալ որոշմանը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

9 мая будут закрыты все дороги, ведущие к парку Победы и к воинскому пантеону “Ераблур”
С целью предотвращения распространения эпидемии нового коронавируса 9 мая будут закрыты все дороги, ведущие к парку Победы и к воинскому пантеону “Ераблур”, как пешеходные, так и транспортные.
“В рамках тройного праздника состоятся лишь официальные протокольные мероприятия, а массовые мероприятия откладываются. Отметим, что нарушение установленного порядка приведет к правовым последствиям.
Уважаемые граждане, во избежание необратимых последствий распространения вируса призываем всех с пониманием отнестись к этому решению”, - говорится в сообщении полиции.