Հայաստանում հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 1596-ի. ապաքինվել է ևս 69, մահացել՝ 3 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 73 նոր դեպք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Հայաստանում ապրիլի 24-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 1596 է, արձանագրվել է մահվան 27 (ավելացել է ևս 3-ը) դեպք: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 16 հազար 552 թեստ։
Ապաքինված պացիենտների թիվն ավելացել է 69-ով, և բուժվածների թիվը դարձել է 728։ Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 841 պացիենտ:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտրները եղել են 87, 84 և 81 տարեկան և ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

Число подтвержденных в Армении случаев возросло до 1596, выздоровели еще 69 человек, скончались 3
В Армении зарегистрировано 73 новых случая заражения коронавирусом. Как передает «Арменпресс», об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении.
Общее число подтвержденных случаев коронавируса в Армении по состоянию на 11:00 24 апреля составило 1 569, зарегистрировано 27 летальных исходов (прибавилось 3).
Всего было проведено 16 552 теста. Число выздоровевших пациентов увеличилось на 69, и общее число вылечившихся достигло уже 728. На данный момент фактическое лечение получают 841 пациентов. Из Министерства здравоохранения РА сообщают, что умершие пациенты были 87 лет, 84 лет и 81 года и имели сопровождающие хронические заболевания.