Քոչարյանի պաշտպանը գործը քննող դատավորի հարցով դիմել է առաջին ատյանի դատարանի աշխատակազմին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը հերթական դիմումն է ուղարկել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Ասլանյանին՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի անաշխատունակության վերաբերյալ պարզաբանումներ ստանալու նպատակով։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Քոչարյանի փաստաբանական խումբը։
Փաստաբանն ընդգծել է, որ նախորդ դիմումներում բարձրացված հարցերն ուղղված են եղել հենց իրեն՝ պարոն Ասլանյանին, և ոչ թե դատավոր Աննա Դանիբեկյանին։
«Խնդրում եմ, ի վերջո, պատասխանել վերը նշված հարցերին, եթե, իհարկե, մտահոգոթյուն չունեք, որ Ձեր կողմից ներկայացվող պատասխանները կարող են օգտագործվել Ձեր դեմ քրեական վարույթի շրջանակներում», - իր դիմումի մեջ նշել է Խուդոյանը։
Նախորդ երեք դիմումներում փաստաբանը խնդրել է հայտնել, թե ե՞րբ է ստացվել դատավորի՝ մինչև ապրիլի 16-ը անաշխատունակության վիճակում գտնվելու մասին տեղեկությունը, արդյո՞ք դատարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչը փորձել է ճշտել՝ Դանիբեկյանը համաձա՞յն է, որ իր բացակայության հիմքերը ներկայացվեն Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբաններին և արդյոք իրականությանը համապատասխանում է համացանցում հայտնված այն տեղեկությունը, որ դատավոր Դանիբեկյանի բացակայության պատճառը քթի վիրահատությունն է:

Адвокат Кочаряна направил заявление руководителю аппарата суда общей юрисдикции Еревана
Адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна Оганнес Худоян направил очередное заявление руководителю аппарата суда общей юрисдикции города Ереван Армену Асланяну с целью получения разъяснений по поводу нетрудоспособности судьи Анны Данибекян.
Как сообщили Арменпресс в адвокатской группе Кочаряна, Худоян подчеркнул, что вопросы, поднятые в предыдущих заявлениях, были адресованы именно ему - господину Асланяну, а не судье Анне Данибекян.
"Прошу, в конце концов, ответить на вышеуказанные вопросы, если, конечно, Вы не озабочены тем, что представленные Вами ответы могут быть использованы в рамках уголовного производства против Вас", - отметил Худоян в своем заявлении.
Напомним, что в предыдущих трех заявлениях адвокат Кочаряна попросил сообщить, когда была получена информация о том, что судья будет находиться в состоянии нетрудоспособности до 16 апреля, попытался ли представитель аппарата суда уточнить, согласна ли г-жа Данибекян, чтобы основания ее отсутствия были представлены адвокатам Роберта Кочаряна, и соответствует ли действительности появившаяся в интернете информация о том, что причиной отсутствия судьи является проведенная ей ринопластика.