Հայաստանում հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 1473-ի. ապաքինվել է ևս 24 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 72 նոր դեպք:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Հայաստանում ապրիլի 22-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 1473 է, արձանագրվել է մահվան 24 դեպք: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 14 հազար 966 թեստ։
Ապաքինված պացիենտների թիվն ավելացել է 24-ով, և բուժվածների թիվը դարձել է 633։ Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 816 պացիենտ:

Число подтвержденных в Армении случаев достигло 1 473, выздоровели еще 24 заболевших
В Армении зарегистрировано 72 новых случаев заражения коронавирусом. Как передает «Арменпресс», об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении. Общее число подтвержденных случаев коронавируса в Армении по состоянию на 11:00 22 апреля составило 1 473, зарегистрировано 24 летальных исхода. Всего было проведено 14 966 тестов.
Число выздоровевших пациентов увеличилось на 24, и общее число вылечившихся достигло 633. На данный момент фактическое лечение получают 816 пациентов.