Ցանկություն հայտնած մինչև վերջին քաղաքացին կվերադառնա Հայաստան. ԱԳ փոխնախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստան վերադառնալու ցանկություն հայտնած մինչև վերջին ՀՀ քաղաքացին կտեղափոխվի հայրենիք։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ապրիլի 21-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը՝ անդրադառնալով կորոնավիրուսի օրերին Ռուսաստանից Հայաստան վերադառնալու ցանկություն հայտնած ՀՀ քաղաքացիների խնդրին։
«ՀՀ քաղաքացիներին Հայաստան տեղափոխելու համար Մոսկվայից իրականացվել է երեք թռիչք, երեկ և նախորդ օրը թռիչքներ են իրականացվել նաև Կրասնոդարից ու Դոնի Ռոստովից։ Այդ գործընթացները շարունակվելու են մինչև վերջին ցանկություն հայտնած ՀՀ քաղաքացին չվերադառնա Հայաստան»,- ասաց Ադոնցը։
Փոխնախարարը նշեց, որ Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում մնացած ՀՀ քաղաքացիների խնդրին ծանոթ են և մոտ օրերս համապատասխան գործողություններ կիրականացնեն նրանց հայրենիք վերադարձնելու ուղղությամբ։

Все изъявившие желание вернуться в Армению, будут возвращены - вплоть до последнего гражданина
Все изъявившие желание вернуться в Армению, будут перевезены на родину - вплоть до последнего гражданина.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 21 апреля сказал заместитель министра иностранных дел Армении Авет Адонц, касаясь вопроса граждан Армении, выразивших желание вернуться в Армению из России в дни эпидемии коронавируса.
“Для перевозки граждан Армении из Москвы было осуществлено три рейса, вчера и накануне были осуществлены рейсы из Краснодара и Ростова-на-Дону. Эти процессы будут продолжаться до тех пор, пока последний выразивший желание гражданин Армении не вернется на родину”, - сказал Адонц.
Замминистра отметил, что они знакомы с проблемой оставшихся в московском аэропорту “Домодедово” граждан Армении и в ближайшие дни будут шприняры соответствующие меры по возвращению их на родину.