ԱԺ նախագահի օգնականը հերքում է ԱԺ-ում կորոնավիրուսով վարակված անձանց մասին լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ ազգային ժողովի նախագահի օգնական Վահան Կոստանյանը հերքում է մամուլում հրապարակված լուրերն այն մասին, որ խորհրդարանում կորոնավիրուսով վարակված անձ կա։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Կոստանյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Ի պատաասխան մամուլի որոշ կեղծ հրապարակումների՝ նշեմ, որ մինչ օրս Աժ-ում չկա նոր կորոնավիրուսով վարակված անձ: Պատգամավորների սպասվող թեստավորումը կրում է պրոֆիլակտիկ բնույթ»,- գրել է Կոստանյանը։
Հայաստանում ապրիլի 20-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 1339 է, արձանագրվել է մահվան 22 դեպք: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 13 հազար 373 թեստ։ Ապաքինված պացիենտների թիվը 580 է։ Փաստացի բուժում է ստանում 737 պացիենտ:

Помощник спикера НС опровергает слухи о зараженных коронавирусом в НС
Помощник председателя Национального собрания Армении Ваан Костанян опровергает опубликованные в прессе сведения о том, что в парламенте есть зараженный коронавирусом человек.
Как передает «Арменпресс», об этом Костанян написал на своей странице в Facebook.
“В ответ на некоторые ложные публикации в прессе отмечу, что до сих пор в НС нет зараженных новым коронавирусом. Ожидаемое тестирование депутатов носит профилактический характер”, - написал Костанян.
По положению на 11:00 20 апреля в Армении зарегистрировано 1 339 случаев коронавируса, зарегистрировано 22 случая смерти. Всего проведено 13 373 теста. Число выздоровевших пациентов - 580. Фактическое лечение получает 737 пациентов.