Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է թեթև արդյունաբերության ոլորտի ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանըհանդիպում է ունեցել Հայաստանում թեթև արդյունաբերության ոլորտում գործող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նախարարը գործարարների հետ քննարկել է արտակարգ իրավիճակում արտադրությունների կազմակերպման հնարավորությունները:
Տնտեսվարողներն իրենց դիտարկումներն են ներկայացրել արտադրամասերում համավարակի կանխարգելիչ միջոցառումների պարտադիր պահաջների վերաբերյալ: Նշվել են այն խնդիրները, որոնք կարող են առաջանալ արտադրամասերում համաճարակի տարածումը կանխարգելելու նպատակով Պարետատան կողմից նվազագույն պահանջների սահմանման հետևանքով:
Գործարարների հետ քննարկվել են նաև կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման միջոցառումների չափանիշները, դրանցում փոփոխություններ կատարելու հնարավորությունները:
Տիգրան Խաչատրյանը խոստացել է բարձրաձայնված խնդիրները քննարկել Կառավարության մյուս անդամների հետ և արձագանքել հնարավորինս սեղմ ժամկետում:

Тигран Хачатрян встретился с представителями компаний легкой промышленности
Министр экономики Армении Тигран Хачатрян встретился с представителями компаний, действующих в сфере легкой промышленности Армении. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Министерства экономики Армении.
Министр обсудил с предпринимателями возможности организации производств в чрезвычайной ситуации.
Хозяйствующие субъекты представили свои наблюдения об обязательных требованиях к профилактическим мерам в цехах. Отмечены проблемы, которые могут возникнуть в результате установления комендантом минимальных требований для предотвращения распространения эпидемии в цехах.
С предпринимателями были обсуждены также и критерии программ по нейтрализации экономических последствий эпидемиии коронавируса, возможности внесения в них изменений.
Тигран Хачатрян пообещал обсудить озвученные проблемы с другими членами правительства и отреагировать в кратчайшие сроки.