Կառավարությունն ընդլայնեց հակաճգնաժամային 8-րդ և 9-րդ միջոցառումների շահառուների շրջանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունն ընդլայնում է կորոնավիրուսի սոցիալական հետևանքների չեզոքացման 8-րդ և 9-րդ միջոցառումների շահառուների շրջանակը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը նշեց, որ ընտանիքը 9-րդ միջոցառման շահառու կհանդիսանա նաև այն դեպքում, երբ գրանցված աշխատանք ունեցող ծնողը 2020 թ. մարտի 12-ի դրությամբ գտնվել է մինչև 3 տարեկան երեխայի խնամքի արձակուրդում։
«8-րդ միջոցառման շահառու կհանդիսանան նաև հետևյալ ոլորտներում ներգրավված քաղաքացիները և անհատ ձեռնարկատերերը.ցամաքային տրանսպորտի գործունեություն (երթուղային տրանսպորտ), նախադպրոցական կրթություն (մասնավոր մանկապարտեզներ), սպորտի բնագավառում գործունեություն (սպորտային ակումբներ, լողավազաններ), զվարճությունների և հանգստի կազմակերպման այլ գործունեություն»,- ասաց նախարարը։

Правительство расширило круг бенефициаров 8-й и 9-й антикризисных программ
Правительство расширяет круг бенефициаров 8 и 9 программы по нейтрализации социальных последствий эпидемии коронавируса.
Как передает «Арменпресс», министр труда и социальных вопросов Заруи Батоян отметила, что семья будет бенефициаром 9-й программы и в том случае, если родитель, имеющий зарегистрированную работу, по состоянию на 12 марта 2020 года находился в отпуске по уходу за ребенком в возрасте до 3 лет.
“Бенефициарами 8-й программы станут также граждане и частные предприниматели, вовлеченные в следующие сферы: деятельность наземного транспорта (маршрутный транспорт), дошкольное образование (частные детсады), деятельность в области спорта (спортивные клубы, бассейны), деятельность по организации досуга и отдыха”, - сказала министр.