Ռևազյանը մտադիր է Հայաստան վերադառնալ երեխայի ծնունդից հետո հնարավորինս շուտ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի՝ արձակուրդում գտնվող ղեկավար Տաթևիկ Ռևազյանը մտադիր է Հայաստան վերադառնալ իր երեխայի ծնունդից հետո հնարավորինս շուտ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ռևազյանն այս մասին ասաց տեսակապով ասուլիսում:
Նա նախ հիշեցրեց, որ այժմ Դանիայում է՝ Կոպենհագենում, որտեղ իր ընտանիքը, իր ծնողներն են: «Դեկրետային արձակուրդում եմ, բայց շարունակում եմ աշխատել՝ հաշվի առնելով կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը, թռիչքային անվտանգության խնդիրներով պայմանավորված: Դա իմ որոշումն է եղել, որ շարունակեմ աշխատել մինչև վերջ: Լավ եմ զգում ինձ, խնդիր չկա: Ես կվերադառնամ որքան հնարավոր է շուտ: Երեխան մի քանի ամսական լինի, ես կցանկանամ վերադառնալ, բայց դա կախված է նաև թռիչքներից, որովհետև հիմա թռիչքներ չկան»,-ասաց Ռևազյանը:
ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Տաթևիկ Ռևազյանը Դանիա է մեկնել հղիության առիթով արձակուրդի շրջանակում՝ ընտանիքի կողքին լինելու համար:

Татевик Ревазян после рождения ребенка намерена сразу вернуться в Армению
Находящаяся в отпуске руководитель Комитета гражданской авиации Армении Татевик Ревазян после рождения ребенка намерена вернуться в Армению и как можно скорее. Как передает «Арменпресс», об этом она сказала на пресс-конференции по видеосвязи.
Он напомнила, что сейчас находится в Дании, в Копенгагене, где ее семья, ее родители. Я в декретном отпуске, но продолжаю работать с учетом ситуации с пандемией коронавируса проблем летной безопасности. Это было мое решение, продолжать работать до конца. Я чувствую себя хорошо, у меня нет никаких проблем. Я вернусь как можно скорее. Как только ребенку будет несколько месяцев, я захочу вернуться, но это зависит и от полетов, потому что сейчас рейсов нет”, - сказала Ревазян.
Начальник Главного управления гражданской авиации Армении Татевик Ревазян выехала в Данию в рамках отпуска по беременности, чтобы быть вместе со своей семьей.