Ժամանակավորապես դադարեցվել է 9-րդ միջոցառման դիմումների ընդունումը․ Զարուհի Բաթոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը ժամանակավորապես դադարեցրել է կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման 9-րդ միջոցառման դիմումների ընդունումը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը։
«9-րդ ծրագիրը վերաբերում է մինչև 18 տարեկան այն երեխաներին, որոնց ծնողները չեն աշխատում։Այս միջոցառման վերաբերյալ որոշումը կկայացվի 3-5 օրվա ընթացքում, քանի որ բազաները մեծ են, համադրման կարիք կա։ Այն իրականացվում է դիմումների հիման վրա։ Պետք է մուտք գործել և գրանցվել ssa.am կայքում։ 9-րդ միջոցառման համակարգն այս պահին ժամանակավորապես դադարեցրել ենք, քանի որ դիմումների հոսքը բավականին մեծ էր։ Սա արվել է սխալներ թույլ չտալու համար, որպեսզի ավտոմատ կերպով դիմումները չմերժվեն, որոշ ժամանակ անց համակարգը կրկին կգործի»,- ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարը։

Временно прекращен прием заявлений на 9-ю программу: Заруи Батоян
Министерство труда и социальных вопросов Армении временно приостановило прием заявок на 9-ю программу по нейтрализации экономических последствий эпидемии коронавируса.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции сказала министр труда и социальных вопросов Армении Заруи Батоян.
“Девятая программа касается детей в возрасте до 18 лет, родители которых не работают. Решение об этом мероприятии будет принято в течение 3 - 5 дней, так как базы большие, есть необходимость совмещения. Она осуществляется на основании заявлений. Необходимо зарегистрироваться на сайте ssa.am. Система 9 программы на данный момент временно приостановлена, так как поток заявок оказался довольно большим. Это было сделано для того, чтобы не допустить ошибок, чтобы заявления не отклонялись автоматически, через некоторое время система вновь заработает”, - сказала министр труда и социальных вопросов Армении.