Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված անձանցից ավելի քան 500-ը բուժման կարիք չունի
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված անձանցից ավելի քան 500-ը ըստ էության որևէ բուժում չի ստանում, որովհետև չունի նույնիսկ ջերմություն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ Կապիտալ ծրագրերի իրականացման ընթացին վերաբերող խորհրդակցությանն իր խոսքում:
«Այս պահի դրությամբ մեր երկրում կա 770 դրական ախտորոշված դեպք, ունենք, ցավոք սրտի, 7 մահ, 43 մարդ առողջացել է: Եվ այս պահի դրությամբ 720 մարդ գտնվում է բուժման պրոցեսի մեջ՝ իհարկե այնքանով, որքանով այդ բուժումը կարելի է համարել այդպիսին, քանի որ մեծամասնությունը՝ ավելի քան 500 մարդ, ըստ էության որևէ բուժում չի ստանում, որովհետև նույնիսկ ջերմություն չունի: Բայց, այնուամենայնիվ, նրանք վարակակիրներ են եւ նրանց պետք է պահել նման պայմաններում, որպեսզի վարակի տարածումը կանխարգելվի»,-ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը նկատեց՝ ցավոք կորոնավիրուսի համավարակը տարածվում է ամբողջ աշխարհում: Այս պահի դրությամբ աշխարհում կա 1 մլն 119 հազար հաստատված դեպք, արձանագրվել է 59 հազար 245 մահ, 229 հազար 338 մարդ առողջացել է:
Հայաստանում ապրիլի 4-ի՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 770 է, արձանագրվել է մահվան 7 դեպք: Թեստերից 3 հազար 477-ը բացասական արդյունք է տվել: Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 720 պացիենտ:

YEREVAN, APRIL 4, ARMENPRESS. More than 500 coronavirus infected patients of Armenia receives no treatment since they do not even have temperature, ARMENPRESS reports PM Pashinyan said during a consultation on the process of the implementation of capital projects.
''By now we have 770 recoorded cases of coronavirus, unfortunately 7 deaths and 43 recoveries. At the moment there are 720 active cases'', Pashinyan said, adding that over 500 of them do not receive any treatment, since they even do not have temperature. ''Anyway, they are carriers of virus and they have to be kept isolated to prevent the spread of the virus'', Pashinyan said.
By 11:00, April 4 the number of confirmed coronavirus cases in Armenia is 770. 7 cases of fatality have been recorded. 720 are active cases.
On March 16 Armenia declared a 30-day state of emergency to fight against the spread of the novel coronavirus. The state of emergency is effective until April 14, at 17:00.Strict limitations have been imposed.