ՀՎԿԱԿ-ի 14 բուժաշխատող վարակվել է կորոնավիրուսով, դրանք նոր դեպքեր չեն. նախարարի խոսնակ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի Երևան քաղաքային մասնաճյուղի 14 աշխատակիցների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի գրառմամբ տեղեկացրել է ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի քարտուղար Ալինա Նիկողոսյանը։
«Իրականացվել են կանխարգելիչ բոլոր միջոցառումները:
Նշեմ, որ վերջիններս նոր դեպքեր չեն, ներառված են եղել մարտի 28-ի վիճակագրության մեջ»,- հավելել է նա:
Հայաստանում մարտի 29-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 424 է, արձանագրվել է մահվան 3 դեպք: Թեստերից 2054-ը բացասական արդյունք է տվել:

14 сотрудников НЦКПЗ  заразились коронавирусом, это не  новые  случаи — пресс-спикер министра
Коронавирусная инфекция была подтверждена у 14 сотрудников Ереванского национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения РА.
Как передает Арменпресс, об этом заявила пресс-секретарь министра здравоохранения РА Алина Никогосян на своей странице в Facebook.
«Проведены все профилактические меры.
Следует отметить, что последние не являются новыми случаями, они были включены в статистику от 28 марта», - добавила она.
Общее количество подтвержденных случаев коронавируса в Армении по состоянию на 11 часов утра 29 марта составляет 424, при этом зарегистрировано 3 случая смерти. 2054 теста дали отрицательный результат.