Ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 51 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 24-25-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 51 դեպք, որոնցից 1-ը՝ նախկինում կատարված։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության և խարդախության՝ 8-ական, մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 5, ծեծի՝ 4, թմրամիջոցի հայտնաբերման և փաստաթղթի կեղծիքի՝ 3-ական, յուրացման կամ վատնման, շորթման, խուլիգանության և պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու՝ 2-ական, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, պետական, հասարակական ունեցվածքի գողության, բնակարանային գողության, գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելու, հարկերից խուսափելու, ապօրինի ծառահատման, մարդու և քաղաքացու իրավահավասարությունը խախտելու, պոռնկագրական նյութեր տարածելու, գրավատուին վնաս պատճառելու և սնանկության ընթացքում անօրինական գործողությունների, մարդու թրաֆիքինգի կամ շահագործման և ֆիզիկական ցավ կամ հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելու 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք։
Անցած օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 20-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Полиция за сутки раскрыла 51 случай преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, с 24 по 25 марта сотрудниками различных подразделений полиции раскрыт 51 случай преступлений, из которых 1 - ранее совершенное.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ Полиции Республики Армения, раскрыто, в частности, 8 случаев кражи личного имущества и мошенничества, 5 причинения телесных повреждений, 4 избиения, по 3 случая обнаружения наркотиков и подделки документа, по 2 случая присвоения или растраты, вымогательства, хулиганства и злоупотребления должностными полномочиями, по 2 случая изнасилования или попытки изнасилования, воровства государственного, общественного имущества, квартирной кражи, умышленного уничтожения имущества, уклонения от, по 1 случаю нарушения прав человека и гражданина, распространения порнографических материалов, причинения вреда залогодателю и незаконных действий при банкротстве, траффикинга или эксплуатации человека и причинения физической боли или сильных душевных страданий.
Обнаружены 4 разыскиваемых, добровольно явился один.
Из ранее совершенных преступлений раскрыт 1 случай причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 12 ДТП, вследствие которых 1 человек погиб, 20 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.