ԱԺ-ում մեկնարկել է հերթական նիստը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական նիստը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ մարտի 25-ի հերթական նիստում պատգամավորները կքվեարկեն մարտի 24-ին տեղի ունեցած նիստում քննարկված նախագծերը, առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկեն մի շարք օրենքների նախագծեր:
Պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկեն «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում լրացում և փոփոխություն կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին և «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին օրինագծերն ու նախագծերի փաթեթները:
Առաջին ընթերցմամբ պատգամավորներին կներկայացվեն Հայաստանի Հանրապետության ջրային օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին, «Առևտրի և ծառայությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին, «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին և Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքների նախագծերն ու օրենքի նախագծերի փաթեթները:
Ազգային ժողովը կքննարկի նաև «Նավագնացության մասին» համաձայնագիրը և «1992 թվականի մայիսի 15-ի՝ Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի մասնակից պետությունների միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության հիմնական սկզբունքների մասին համաձայնագրում փոփոխություններ կատարելու մասին» չորրորդ արձանագրությունը վավերացնելու մասին հարցերը:
Մարտի 25-ին ընթացող նիստում ՀՀ վարչապետն ու կառավարության անդամները կպատասխանեն պատգամավորների հարցերին:

В Национальном собрании Армении началось очередное заседание: прямое включение
В Национальном собрании Армении началось очередное заседание. Как передает «Арменпресс», на очередном заседании 25 марта депутаты проголосуют за проекты, обсуждавшиеся на заседании 24 марта, во втором и первом чтении обсудят проекты ряда законов.
Депутаты во втором чтении обсудят законопроекты О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Армения “О возмещении вреда, причиненного жизни или здоровью военнослужащих при защите Республики Армения”, О внесении дополнения и изменения в Кодекс гражданского судопроизводства Республики Армения, О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Армения “Судебный кодекс Республики Армения”, О внесении изменения и дополнения в Закон Республики Армения “О местном самоуправлении”.
В первом чтении депутатам будут представлены проекты о внесении дополнений в Водный кодекс Республики Армения, О внесении дополнений в Закон Республики Армения “О торговле и услугах”, О внесении изменений и дополнений в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Армения, О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О телевидении и радио”, О внесении изменений в Судебный кодекс Республики Армения и пакет законопроектов.
Национальное собрание также обсудит вопросы ратификации Соглашения “О судоходстве” и Четвертого протокола О внесении изменений в Соглашение об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года.