Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասավ 64-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակվելու12 նոր դեպք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը:
«Մարտի 17-ին, ժամը 12:00-ի դրությամբ իրականացված կորոնավիրուսային հիվանդության թեստավորման արդյունքում հաստատվել է ևս 12 դեպք, որոնցից 6-ը փոխկապակցված է Էջմիածնի դեպքի հետ, իսկ մյուս 6-ը` արտադրամասի: Վերջիններս ի սկզբանե եղել են մեկուսացված: Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 64 դեպք, որոնցից 1-ը՝ առողջացել է»,- նշել է Նիկողոսյանը:

Armenia coronavirus cases reach 64
YEREVAN, MARCH 17, ARMENPRESS. 12 new confirmed cases of the novel coronavirus brought the total number of infected in Armenia to 64 on March 17.
“On March 17, as of 12:00, 12 new cases of the novel coronavirus have been confirmed by tests,” Healthcare Ministry spokesperson Alina Nikoghosyan said at a news conference. She said half of the new cases are contacts of the resident of Vagharshapat (Etchmiatsin), while the other half are contacts of a case in Yerevan from a manufacturing plant. “They were under quarantine from the beginning. Altogether, at this moment we have 64 confirmed cases, 1 of whom has recovered,” Nikoghosyan said.
On March 16th, Armenia declared a nationwide state of emergency until April 14th to tackle the coronavirus situation.