Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասավ 64-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակվելու12 նոր դեպք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը:
«Մարտի 17-ին, ժամը 12:00-ի դրությամբ իրականացված կորոնավիրուսային հիվանդության թեստավորման արդյունքում հաստատվել է ևս 12 դեպք, որոնցից 6-ը փոխկապակցված է Էջմիածնի դեպքի հետ, իսկ մյուս 6-ը` արտադրամասի: Վերջիններս ի սկզբանե եղել են մեկուսացված: Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 64 դեպք, որոնցից 1-ը՝ առողջացել է»,- նշել է Նիկողոսյանը:

Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 64
В Армении зафиксировано 12 новых случаев заражения коронавирусом. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-секретарь министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян.
“По положению на 12:00 17-го марта в результате тестирования коронавируса было подтверждено еще 12 случаев, 6 из которых связаны с инцидентом в Эчмиадзине, а остальные 6 - с предприятием. Все изначально были изолированы. На данный момент у нас есть 64 подтвержденных случая, один из которых выздоровел”, - отметила Никогосян.
“В рамках борьбы с распространением коронавируса в Республике Армения объявлено чрезвычайное положение сроком на один месяц - с 18: 00 16 марта по 09:00 14 апреля”, - говорится в сообщении правительства.